חשיבותה של צוואה

דף הביתמאמריםחשיבותה של צוואה

על מנת להבין את החשיבות שיש בכך שכל אדם יערוך צוואה, יש להבין קודם כל מהי צוואה.
צוואה היא הצהרה המהווה מסמך משפטי המסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. את הצוואה ניתן לערוך ב-4 דרכים אפשריות: צוואה בפני עדים, צוואה בכתב יד, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה.

לכל אחת מהדרכים ישנן הוראות ספציפיות כיצד לערוך אותן ויש ללכת לפי הוראות אלו.
לרוב איננו חושבים על האופציה מה יהיה כאשר חלילה כבר לא נהיה בני החיים והעובדה כי אנו לא חושבים על האופציה הזו ולא נערכים לה מביאה לקרעים קשים בתוך המשפחה אותה אנו משאירים בעולם זה.

אי עריכת צוואה עלולה להביא למלחמות מיותרות אשר לא היו כלל מתרחשות אם המוריש היה מספיק אחראי לערוך צוואה מסודרת ומפורטת אשר תמנע אותן.
רשימת הסיבות לעריכת צוואה מבעוד מועד הינה רשימה פתוחה ואין סופית ועובדה זו רק מחזקת את הרעיון כי עריכת צוואה הינו רעיון מבורך ונכון, הן כלכלית והן משפחתית.

יחד עם זאת, קיימות נסיבות בהן קריטי לערוך צוואה:
  1. זוג נשוי אשר נשוי נישואים שניים ולכל אחד מבני הזוג ילדים משלו אשר אינם ילדים משותפים.
  2. בני זוג פרודים או גרושים.
  3. כאשר ישנן זכויות ברכוש- מצווה הצוואה יכול לציין כיצד לחלק את רכושו בצורה מדויקת ולפרטי פרטים, בין אם לאדם ספציפי יחיד או למספר אנשים ו/או תאגידים ואף להחליט מה יהיה סדר החלוקה.
  4. ידועים בציבור- כאשר בני הזוג אינם נשואים כדין, קריטי לערוך צוואה על מנת למנוע סכסוך מיותר.האמור במאמר זה אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה יעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.
כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

במידה והנכם מעוניינים לקבל מידע נוסף ו/או ייעוץ משפטי ו/או להנות מהשירותים המשפטיים של מריאנה לי, משרד עורכי דין הנכם מוזמנים ליצור קשר לתאום פגישה ולהצעת מענה ופתרונות מקצועיים ומותאמים אישית לנסיבות, למטרות והצרכים.

או