ביטול עיכוב יציאה מהארץ

דף הביתמאמריםביטול עיכוב יציאה מהארץ

מי מאיתנו לא רוצה לטוס לחו"ל, גם אם למספר ימים בודדים כדי לבקר קרובי משפחה בחו"ל או אפילו לקחת הפוגה קטנה מכל הבלאגן?! ובכן, חייבים בהוצאה לפועל, אשר יש חשש שיצאו מהארץ בלי לשלם את חובותיהם בארץ, יכול שינתן נגדם צו עיכוב יציאה מהארץ. במידה ואתם לא בטוחים האם הוצא נגדכם עיכוב יציאה מן הארץ, באפשרותכם לבצע בדיקה מול רשות האוכלוסין וההגירה במספר הטלפון: *3450

אם גיליתם לאחר הבדיקה כי אכן יש נגדכם צו עיכוב יציאה מן הארץ, המשיכו לקרוא את הכתבה...

צו עיכוב היציאה מהארץ אינו סופי מאחר וניתן להגיש בקשה לביטול הצו לפני רשם ההוצאה לפועל המטפל בתיק והרשם רשאי לבטל את הצו, לרוב בתמורה להפקדת ערובה מצד החייב או העמדת 2 ערבים טובים, אשר אין להם תיקים בהוצאה לפועל, המוכנים להיות ערבים לחזרתו של החייב ארצה במועד שנקבע לו.
חשוב כי אותם ערבים יהיו מודעים לכך שהעובדה כי חותמים ערבות לחזרת החייב ארצה, אומרת בעצם שבמועד השהות של החייב בחו"ל, מוצא נגדם צו עיכוב יציאה מן הארץ וכי עליהם להשאר בישראל עד שהחייב חוזר ארצה.

על אותם ערבים להתייצב באחת מלשכות ההוצאה לפועל ולהציג תעודה מזהה בפני פקיד ההוצאה לפועל על מנת שהערבים יעברו זיהוי מתאים על ידי הפקיד ויחתמו חתימות מתאימות על גבי טפסים שנועדו לעכב את יציאתם מן הארץ בזמן שהחייב נמצא בחו"ל.
חשוב לדעת, כי לרוב הזיהוי אשר מבוצע על ידי הפקידה בלשכת ההוצאה לפועל, יבוצע פעמיים, ולכן על אותם ערבים להערך בהתאם ומראש ללקיחת ימי חופש מן העבודה או כל דבר אחר על מנת להפנות את הזמן להגעה נוספת ללשכת ההוצאה לפועל, הכל בהתאם לנאמר להם בלשכה.
כאשר החייב חוזר ארצה, עליו להתייצב בשנית בלשכת ההוצאה לפועל על מנת להודיע כי חזר ובכך לבטל את ערבותם של הערבים.

מומלץ בחום ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בדיני ההוצאה לפועל, כדי שיוכל לאפשר הגשה וקבלה מהירה ואיכותית יותר של ביטול עיכוב היציאה.האמור במאמר זה אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה יעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.
כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

במידה והנכם מעוניינים לקבל מידע נוסף ו/או ייעוץ משפטי ו/או להנות מהשירותים המשפטיים של מריאנה לי, משרד עורכי דין הנכם מוזמנים ליצור קשר לתאום פגישה ולהצעת מענה ופתרונות מקצועיים ומותאמים אישית לנסיבות, למטרות והצרכים.

או